Harry Potter-Fénixův řád

Harry Potter 5-film

1. srpna 2007 v 11:05 | Bajuška

Klip k 5.dílu

17. června 2007 v 13:12 | Jaňa

foto k 5.dílu

17. června 2007 v 12:58 | Jaňa
Zvětšit obrázek 37film.jpg
Harry Potter....ve trojce a čtyřce byl hezčí
Zvětšit obrázek 36film.jpg
Známá trojka
Zvětšit obrázek 35film.jpg
Lenka Láskorádová
Zvětšit obrázek 34film.jpg
Vyhazov Profesorky Jasnovidectví
Zvětšit obrázek 33film.jpg
Na začátku - proti mozkomorům
Zvětšit obrázek 32film.jpg
Sirius Black.....je mi sympatický...bohužel umře :-(
Aspoň někdo bude hezký
:-)
No...ve čtyřce bylo hodně hezčí
Nekvalitní
4~0.jpg Click image to close this window
Belatrix
mtvootpharryhand2.jpg
Nemám vykládat lži
klikněte pro zobrazení původního obrázku
Brumbál
klikněte pro zobrazení původního obrázku

5.díl

17. června 2007 v 12:56 | Jaňa
Na čarodějnického učně čeká nový školní rok, noví učitelé a nová nebezpečí
Pátý rok nezačne pro čarodějnického učně Harryho nijak zvlášť vesele. Ještě před odjezdem do bradavické školy čar a kouzel ho napadnou mozkomorové a ani pak nečekají patnáctiletého chlapce lehké chvilky. Musí čelit pomluvám, pubertě, problémům s první láskou a navrch nové zákeřné učitelce dosazené z ministerstva. Ta nejenže kontroluje všechny žáky i profesory, ale navíc dostane na starosti lekce Obrany proti černé magii, které vůbec nerozumí. A přestože temná síla zlého Voldemorta neustále narůstá, kouzelnický svět nechce jeho návratu za žádnou cenu uvěřit. Naštěstí je tu Harry, Ron, Hermiona a Fénixv řád v čele s Brumbálem a Siriusem Blackem...
Lednového konkurzu na roli Harryho bláznivé spolužačky Lenky Láskorádové se zúčastnilo více než 15 000 slečen, z nichž byla nakonec vybrána zcela neznámá Evanna Lynch z Irska. Civilní fotky čtrnáctileté blondýnky sice řadu fanoušků zklamaly, těm všem však Evanna vzkázala: "Bylo to teprve první focení a cítila jsem se hodně nesvá. Slibuju ale, že budu tvrdě pracovat, abych byla tou správnou Lenkou." Navíc si dívku vezmou do parády maskéři, kteří její přespříliš uhlazený zjev patřičně vyspraví, takže na plátně patrně uvidíme úplně jiného člověka.
Oznámeno bylo také jméno představitele jednoho z členů Fénixova řádu- Kingsleyho Pastorka. V kůži tohoto bojovníka proti lordu Voldemortovi se představí George Harris, jehož jste mohli vidět ve snímcích Dobyvatelé ztracené archy, Po krk v extázi nebo Tlumočnice.
Natáčení pátého dílu je v plném proudu; k hercům se nakonec znovu připojí i Gary Oldman jako Sirius Black.Když se v únoru rozběhlo natáčení dalších dobrodružství čarodějnického učně, začala se médii šířit zpráva, že s Garym Oldmanem, jenž v posledních dvou příbězích ztvárnil Harryho kmotra Siriuse Blacka, se v pátém pokračování nepočítá. Společnosti Warner Brothers totiž trvalo věčnost než herce vůbec oslovila, což zavdalo příčinu ke spekulacím. Nakonec se však kola dala do pohybu a 23. března obě strany podepsaly smlouvu. V současné době je už tedy stoprocentně jisté, že se se svérázným chlapíkem opět shledáme a že tentokrát sehraje v ději klíčovou roli.Na place se už zatím pilně pracuje, panuje tu ovšem dobrá nálada a mladí protagonisté si nemohou vynachválit nového režiséra Davida Yatese: "Je tak jiný než ostatní filmaři. Je klidnější a nikdy nikoho nestresuje," rozplývá se Rupert Grint, který už popáté zosobní Rona Weasleyho. Štáb se nyní soustředí především na akční a trikové scény, jež se snímají před modrým plátnem, aby se do nich mohly později vložit digitálně vytvořené bytosti: "Udělali jsme třeba pár záběrů, kde budou kentauři nebo Hagridův bratr Dráp, který je vysoký skoro pět metrů," popisuje producent David Heyman.
V pátém pokračování se objeví i Harryho rodiče, které potká při "výletech" do studentských vzpomínek profesora Snapea. Mladého Jamese Pottera ztvární ve filmu Robbie Jarvis, jinak talentovaný hráč fotbalu i basketbalu, který si hraní vyzkoušel už na divadelních prknech.
Harryho představitel Daniel Radcliffe by zas rád ujistil diváky, že filmový Potter nebude jen věčně naštvaným teenagerem, jak ho vidí mnozí čtenáři. Pátá kniha byla totiž přijata značně rozporuplně, z velké části proto, že hlavní postava v ní vystupuje jako podrážděný puberťák: "Lidé ale nechtějí maniodepresivního superhrdinu," vysvětluje Radcliffe. První fáze natáčení by měla skončit v půlce května, poté bude následovat pauza, aby si školou povinní herci dodělali zkoušky.
 
 

Reklama