Chůva k pohledání

super klipek

19. června 2007 v 15:50 | Sisula

klrásný fotečkyyyyyy

19. června 2007 v 15:49 | Sisula

postavy seriálu

19. června 2007 v 15:45 | Sisula
Fran
Fran se narodila spolu se sestrou Nadine se ve Flushingu v Queensu (New York) do židovské rodiny,kde její matka "jedlík" Sylvie a otec Morty pořád žijí. Je to krásná mladá žena, snad s jedinou vadou na kráse - jejím hlasem, kvůli kterému se vám snaží rozskočit hlava na všechny strany. Jejím dalším malým negativem je neustálé žvanění o její rodině - a že je to ale rodina! Fran je pravděpodobně kouzelnice, protože během celého seriálu se její věk pohybuje kolem třiceti (29-max!33) - má to jediné řešení: podle svých slov lhala i v žádosti o kreditku. Fran je posedlá nakupováním a sháněním si manžela. Jediný "normální" adept je samozřejmě Maxwell, otec dětí, kterým dělá Fran chůvu. Svoji práci chůvy pojímá velice netradičně, takže přísnou paní v uniformě opravdu neočekávejte. Po domě Sheffieldů pobíhá nejraději v co nejkratších a nejupnutějších sukýnkách, po ránu ji ale neuvidíte jinak než v županu a barevných chlupatých pantoflích. Jediné co ji nikdy nechybí jsou načesané vlasy do gigantických rozměrů. Franinou nejlepší kamarádkou je trochu hloupoučká Val, se kterou si na střední škole dokonce adoptovali na dálku "dceru" Mai-Ling. Největším snem je pro Fran, snad kromě manželství, setkání s Barbarou Straisand, které se jí hned několikrát podaří. Ale není to jenom Barbara - Fran je fanynkou snad každé celebrity, což způsobuje Maxwellovi nejedny problémy.
Maxwell
Maxwell je Broadwayský producent několika úspěšných her, ačkoliv jeho největším ryvalem je Andrew Lloyd Webber. Vždycky ho děsně vyprokovalo to, že odsoudil muzikál Cats (Kočky) a Andrew na tom pak vydělal jmění.
Jeho manželka Sarah zemřela (nikdy nebylo řečeno jak) několik let před začátkem seriálu. Maxwell má společnici C.C. Babcock, která tajně doufá, že se stane příští paní Sheffieldovou už asi po dvacet let (dokonce šla Sáře za družičku).
Maxwellovou největší pýchou jsou jeho tři děti, Maggie, Brighton a Gracie. Nicméně jeho pracovní vytíženost mu nedovoluje strávit s dětmi tolik času, kolik by potřebovali, a tak se snaží najít chůvu. Pak se objevuje (slečna) Fran Fine.
Jak dlouho to jen šlo se Maxwell a Fran snažili udržet svůj vztah na profesionální úrovni. Hlavně proto, že Maxwell se pořád truchlil pro svoji manželku a Fran se dostávala ze vztahu se svým ex-snoubencem.
Jednou řekl Maxwell Fran, že ji miluje, ale pak to vzápětí odvolal. Po dlouhé době váhání Maxwell opravdu požádal Fran o ruku, vzali se a měli spolu dvojčata.
Maggie
Margaret je nejstarší dcera Maxwella a Sarah Sheffieldové. Nejdříve byla rozpačitá a zoufalá z toho, že by se do ní žádný kluk nemohl zamilovat. Pořád se hádá a pošťuchuje se svým bratrem Brightonem, o kterém si myslí, že to je pitomec. Po tom, co Fran nastoupila v domě jako chůva, se tichá šedá myška Maggie, proměnila v krásnou slečnu, až neuvěřitelně podobnou své matce (jak řekl Maxwell). Maggie zdárně prošla pubertálními léty a nakonec se vdala za modela převádějícího spodní prádlo. V posledním díle se Maggie se svým manželem přestěhuje do Paříže, kde má Michael pracovat.
Brighton
Brighton je prosřední dítě Maxwella Sheffielda a zároveň jeho jedinný syn. Brighton je tak trošku vypočítavý a majetnický. Pro peníze by si doslova enchal vrtat koleno. Jedinné co mu chybí je holka, kterou neustále hledá, hledá a hledá. Často se je právě snaží nalákat na svoje peníze. Stejně jako jeho otec chce být jednou producentem. Yeta mu neřekne jinak než Schlomo. Ještě než přišla do domu Fran, byl nevychovaný fracek, který cyhnal každou předcházející chůvu.
Gracie
Gracie je nejmladší členkou rodiny Sheffieldů. Do té doby než Fran začala pracovat v domě, byla Gracie nejvíce postižená smrtí svojí matky. V šesti letech musela chodit k terapeutovi. Ze sezení se hodně naučila a poznatky používá na "určování diagnóz" u lidí ve svém okolí. Potom přišla Fran stejně jako u Maggie se hned skamarádily. Kvůli Fran už Gracie nemusela chodit na terapie tak často, jako dřív. Ve skutečnosti Fran jí vlastně zastupovala matku. Byla na ni tak závislá, že dokonce jednou za náí utekla do Flushingu.
Niles
Niles je sluha v rodině Sheffieldů a většinu svého života pracuje pro Maxwella. Bytí sluhou je v Nilesově rodině tradicí, jeho otec i dědeček také sluhy byli a navíc byli i asociaci pro sluhy, kam se NIles později také dostane. Byl v rodině mnoho let, i když byl Max ženatý se svojí první ženou Sarah.
Dlouhou dobu po smrti Sarah bylo v domě temno, toho využívala C.C. Babcock. Přestože Niles považuje C.C za ďábla, ve skritu duše ji má rád. Ale navenek ji nenávidí a ona mu to také řádně oplácí.
Když Maxwell najal Fran, Niles se s ní hned skamarádil. Byl také největším fandou vztahu Fran a Maxe.
Nilesovou nejsilnější vlastností je jeho zvědavost. Nejčastněji ho najdete s uchem u dvěří (případně u zdi) a po domě má rozházené všejaké odposlechy. Ale drby si samozřejmě nenechává pro sebe. Rád s nimi zásobí Fran a ze škodolibosti některé vypráví C.C.
C.C.
C.C.je Maxwellova pracovní partnerka a pracuje s ním přes 20 let. Také doufá, že po smrti jeho manželky Sarah se do ní Maxwell zamiluje a vezme si ji. Do jejího plánu ale značně nepasuje Fran, protože jak se zdá, tak má Max oči jenom pro ni. Její největší záporné vlastnosti jsou asi chladnost a hamižnost, ale naopak její nejsilnější stránkou je humor, ač úmyslný nebo neúmyslný. Velkým problémem mezi ní a Maxem je také to, že C.C. vůbec nebera v úvahu jeho tři děti - ani nazná jejich jména. Jedou ji Niles dokonce namluvil, že děti jsou čtyři. Mimochodem Niles je ten, který má slečnu Babcock snad nejméně rád ze všech, celou dobu se pořád počťuchují a urážejí. Ale Niles je právě ten, se kterým C.C. nakonec zkončí. Po strávené noci C.C. otěhotní a dokonce se s Nilsem (po tom, co ho C.C. několikrát odmítla) ,při tom Fran zrovna rodí, vezmou.
Sylvia
Sylvia je Franina matka. Jediné co chce, je aby se její dcera Fran provdala za boahtého muže a aby jí porodila vnoučata. Často kvůli tomu popichuje nejen Fran, ale i Maxwella. Žije v bytě ve Flushingu v Queensu spolu se svým manželem, a otcem Fran, Mortym. Zvláští je, že Morty se v seriálu skoro vůbec neobjevuje a když, tak jen jeho paruka. Sylvijinou venkou vášní je jídlo - jinými slovy sní všechno, na co přijde, ale i nepřijde. Jednou dokonce přišla brzy ráno k Fran a chtěla, aby jí Niles udělal něco k jídlu.
Yetta
Yetta je Sylviina matka a Franina babička. Může ji být tak něco kolem osmdesáti nebo devadesáti. V mládí žila bouřlivým životem a stejně tak i teď. V domově důchodců, kde bydlí si našla nového snoubence (kterého si ale v seriálu nikdy nevzala). Yeta je trochu sklerotická a občas zmatená. Je to vášnivá kuřačka, která svým zlozvykem odnaučila Brightona kouřit.
Val
Val je Franina trochu hloupoučká kamarádka, se kterou se znají od nepaměti. Val stejně jako Fran vyrostla ve Flushingu. Jako poslední z ročníku není vdaná a s přítelem ji také moc často neuvidíte. Její a Franino kamarádství pořádně zaskřípalo jen jednou - když přijela jejich adoptivní dcera (na dálku) Mai-Ling do New Yorku a Val se s Fran nemohly dohodnout jakým způsobem ji budou "vychovávt". Na začátku seriálu pracovala Val ve stejném salonu pro nevěsty jako Fran, ale pak je obě Danny Imperiali vyhodil. Fran a Val jsi sou velmi blízké, Val šla dokonce Fran za svědka na svatbě.

chůva

19. června 2007 v 15:33 | Sisula
Fran Fine pracovala ve Flushingu v Queensu v salonu pro nevěsty. Měla dobrou práci a přítele. Ale jednou ji její přítel oznámil, že chodí s Heather Biblow a navíc ji chce zaměstnat, a proto musí Fran vyhodit. A tak se Fran ocitá na ulici a rozhodne se být podomní prodavačka kosmetiky. Jako první jde do domu bohatého anglického gentlemana, Brodwayského producenta, Maxwella Sheffilda. Ve chvíli kdy Fran přichází, Maxwell (vdovec) hledá pro své tři děti (Maggie, Brightona a Gracie) chůvu. Fran si napíše životopis rtěnkou z kufříku a Maxwell ji trochu neochotně na zkoušku přijímá. Přes všechny věci, co Fran pokazila v domě zůstává a krok za krokem se mezi ní a panem Sheffieldem něco děje. Zdá se, že jediní, kteří to vidí je Niles, sluha s výborným anglickým humorem a C.C. Maxwellova společnice. A tak se stane, že po 4 letech pozve konečně Maxwell Fran na rande a později se zasnoubí a vezmou. Tím děj ale nekončí. V poslední řadě Fran otěhotní a narodí se jí dvojčata. Málem bychom zapomněli na postavu "všežravé" Sylvie, matky Fran a Franiny sklerotické babičky Yetty, která neřekne Brightonovi jinak než Schlomo.
 
 

Reklama