1.díl-1.řada

20. října 2007 v 14:27 | Bajuska |  Útěk z vězení
Epizoda 1 - PilotPrvní epizoda seriálu Útěk z vězení začíná v tetovacím salonu, kde si nechá hlavní hrdina Michael Scofield (herec Wentworth Miller) udělat rozsáhlé tetování. Ve svém bytě ničí stopy - fotky, výkresy, novinové ústřižky. Harddisk z počítače končí v nedaleké řece.
Poté přepadá banku. Policie je zanedlouho na místě, a tak je Michael ihned dopaden. V soudní síni se i přes doporučení advokátky Veronici Donovan (bývalá přítelkyně jeho bratra) nijak nehájí. Dělá prostě vše proto, aby se dostal do vězení. Možná až příliš okatě. Je odsouzen na 5 let do vězení 1. stupně ve Fox River.
Epizoda 1 - Pilot
Ve vězení proběhne klasická procedura nástupu a první nepříjemné setkání s dozorcem Bellickem, který si Michaela zrovna neoblíbil - spíše naopak. Setká se také poprvé se spoluvězněm Fernandem Sucrem.
Epizoda 1 - Pilot
Při rozcvičce Sucre seznámí Michaela s lidmi, kterým to tam "patří". Pozná i další vězně - Sucrova přítele přezdívaného C-Note a postaršího Edwina Westmorelanda, kterého vězni považují za vyhlášeného D. B. Coopera. Michael se zajímá, kde by mohl sehnat vězně jménem Lincoln Burrows, ten je podle spoluvězně v prostoru vyčleněném pro odsouzené na smrt. Jediná dvě místa, kde se může Michael s Lincolnem setkat jsou kaple a vězeňské pracoviště (PI), kde trestanci vyrábí skla do brýlí. Spoluvězni ovšem Michaela ihned upozorní, že práci v PI nedostane, protože tam šéfuje mafián John Abruzzi. C-Note se ptá, proč zajímá Michaela zrovna Lincoln Burrows, ten přizná, že se jedná o jeho bratra.
Michael vyrazil za Johnem Abruzzim, ale setkal se pouze s arogantním chováním a odmítne ho i s jeho dárkem - ptákem složeným z papíru. Poprvé se také dostaví na ošetřovnu, kde se setká s dcerou guvernéra Sarou Tancredi. Ta mu píchá inzulín. V okamžiku, kdy se doktorka vzdálí, se Michael sehne a do odtokového roštu na podlaze nacpe kus lepenky.
Epizoda 1 - Pilot
Michael se zastaví v kapli a konečně se setká s bratrem Lincolnem tváří v tvář. Bratr chce vědět, proč je Michael ve vězení. Ten mu řekne pravdu, připravuje totiž útěk pro oba. Podle Lincolna něco takového není možné, Michael však oponuje tím, že přeci dělal na plánech této věznice.
Epizoda 1 - Pilot
Na ústředí tajné služby ve Washingtonu DC informuje agent Danny Hale agenta Paula Kellermana, že jedinou komplikací v popravě je biskup McMorrow, který se přátelí s guvernérem. Aby nebojoval za zrušení popravy, začali ho vydírat.
Ve vězení se ukazuje, že Michael disponuje informací, za kterou by dal Abruzzi cokoli. Zná polohu jistého Fibanacciho - svědka, který usvědčil Abruzziho a má vypovídat proti jeho komplicům. Pokud svědek promluví, je ohrožena Abruzziho rodina.
Michael si získává trochu důvěry u postaršího vězně, který je údajně D. B. Cooper. Ukradl spoustu peněz a tak by se mu mohl hodit. Westmoreland zvěsti popírá, a zatímco spolu hovoří, Michael z papíru složí další labuť a hodí ji do odtokového roštu kanalizace. V ten moment se snaží Abruzzi z Michaela dostat informace o Hillovi. Ten odpoví, že mu informace dá, ale výměnou za místo na PI. Dobré vztahy má i s ředitelem věznice Popem, kterému pomáhá při výrobě dárku pro jeho ženu k výročí - modelu chrámu Taj Mahal lepeného ze špejlí. Pozdě v noci jakýsi vrah přepadne biskupa McMorrowa a zabije ho.
Epizoda 1 - Pilot
Na návštěvu do vězení dorazil za Lincolnem jeho syn Lincoln Junior (LJ). Jeho matka Lisa Fuchsová ho přivedla, aby konečně poznal svého otce. V závěru debaty syn řekne, že Lincoln je pro něho už mrtvý člověk.
V ordinaci sdělí dr. Sára Michaelovi, že jeho tělo reaguje na inzulín, jako by nebyl diabetik, kterým ve skutečnosti není. Potřebuje jen docházet do ordinace. Michael si proto objedná od dealera Pugnac - lék, který vyrovná hladinu cukru v krvi, což si před nástupem zjistil. Když se Sára nedívá, vrátí se k odtokové mřížce. U kousku kartonu, jímž minule odtok přehradil, se teď pohupuje jeho papírová labuť.
Epizoda 1 - Pilot
Lincoln říká, že by Michael ostatním vězňům neměl říkat, že jsou bratři. Michael Lincolnovi připomíná, že má plán útěku. Firma, ve které pracoval mu dala příležitost nejen vidět plány, ale vzít si je s sebou sem do vězení. Poté si rozhalí košili a Lincoln tak může spatřit vytetovaný obraz, detailně zpracovanou síť tunelů, trubek, a šachet, jež je má přivést na svobodu.
Epizoda 1 - Pilot
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 _..SáŇA.._ _..SáŇA.._ | 26. října 2007 v 0:33 | Reagovat

to tetowáNí je sTejně falEšný .. xD

2 Bajuska Bajuska | 30. října 2007 v 22:06 | Reagovat

hej tak to je všem jasný že je falešný :)

3 .:___X X X___:. .:___X X X___:. | 2. listopadu 2007 v 21:23 | Reagovat

Umíš něco jiného než kopírovat??? obrazky, text všechno skopnčené a řekni že ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama