Říjen 2007

1.díl-1.řada

20. října 2007 v 14:27 | Bajuska |  Útěk z vězení
Epizoda 1 - PilotPrvní epizoda seriálu Útěk z vězení začíná v tetovacím salonu, kde si nechá hlavní hrdina Michael Scofield (herec Wentworth Miller) udělat rozsáhlé tetování. Ve svém bytě ničí stopy - fotky, výkresy, novinové ústřižky. Harddisk z počítače končí v nedaleké řece.
Poté přepadá banku. Policie je zanedlouho na místě, a tak je Michael ihned dopaden. V soudní síni se i přes doporučení advokátky Veronici Donovan (bývalá přítelkyně jeho bratra) nijak nehájí. Dělá prostě vše proto, aby se dostal do vězení. Možná až příliš okatě. Je odsouzen na 5 let do vězení 1. stupně ve Fox River.
Epizoda 1 - Pilot
Ve vězení proběhne klasická procedura nástupu a první nepříjemné setkání s dozorcem Bellickem, který si Michaela zrovna neoblíbil - spíše naopak. Setká se také poprvé se spoluvězněm Fernandem Sucrem.
Epizoda 1 - Pilot
Při rozcvičce Sucre seznámí Michaela s lidmi, kterým to tam "patří". Pozná i další vězně - Sucrova přítele přezdívaného C-Note a postaršího Edwina Westmorelanda, kterého vězni považují za vyhlášeného D. B. Coopera. Michael se zajímá, kde by mohl sehnat vězně jménem Lincoln Burrows, ten je podle spoluvězně v prostoru vyčleněném pro odsouzené na smrt. Jediná dvě místa, kde se může Michael s Lincolnem setkat jsou kaple a vězeňské pracoviště (PI), kde trestanci vyrábí skla do brýlí. Spoluvězni ovšem Michaela ihned upozorní, že práci v PI nedostane, protože tam šéfuje mafián John Abruzzi. C-Note se ptá, proč zajímá Michaela zrovna Lincoln Burrows, ten přizná, že se jedná o jeho bratra.
Michael vyrazil za Johnem Abruzzim, ale setkal se pouze s arogantním chováním a odmítne ho i s jeho dárkem - ptákem složeným z papíru. Poprvé se také dostaví na ošetřovnu, kde se setká s dcerou guvernéra Sarou Tancredi. Ta mu píchá inzulín. V okamžiku, kdy se doktorka vzdálí, se Michael sehne a do odtokového roštu na podlaze nacpe kus lepenky.
Epizoda 1 - Pilot
Michael se zastaví v kapli a konečně se setká s bratrem Lincolnem tváří v tvář. Bratr chce vědět, proč je Michael ve vězení. Ten mu řekne pravdu, připravuje totiž útěk pro oba. Podle Lincolna něco takového není možné, Michael však oponuje tím, že přeci dělal na plánech této věznice.
Epizoda 1 - Pilot
Na ústředí tajné služby ve Washingtonu DC informuje agent Danny Hale agenta Paula Kellermana, že jedinou komplikací v popravě je biskup McMorrow, který se přátelí s guvernérem. Aby nebojoval za zrušení popravy, začali ho vydírat.
Ve vězení se ukazuje, že Michael disponuje informací, za kterou by dal Abruzzi cokoli. Zná polohu jistého Fibanacciho - svědka, který usvědčil Abruzziho a má vypovídat proti jeho komplicům. Pokud svědek promluví, je ohrožena Abruzziho rodina.
Michael si získává trochu důvěry u postaršího vězně, který je údajně D. B. Cooper. Ukradl spoustu peněz a tak by se mu mohl hodit. Westmoreland zvěsti popírá, a zatímco spolu hovoří, Michael z papíru složí další labuť a hodí ji do odtokového roštu kanalizace. V ten moment se snaží Abruzzi z Michaela dostat informace o Hillovi. Ten odpoví, že mu informace dá, ale výměnou za místo na PI. Dobré vztahy má i s ředitelem věznice Popem, kterému pomáhá při výrobě dárku pro jeho ženu k výročí - modelu chrámu Taj Mahal lepeného ze špejlí. Pozdě v noci jakýsi vrah přepadne biskupa McMorrowa a zabije ho.
Epizoda 1 - Pilot
Na návštěvu do vězení dorazil za Lincolnem jeho syn Lincoln Junior (LJ). Jeho matka Lisa Fuchsová ho přivedla, aby konečně poznal svého otce. V závěru debaty syn řekne, že Lincoln je pro něho už mrtvý člověk.
V ordinaci sdělí dr. Sára Michaelovi, že jeho tělo reaguje na inzulín, jako by nebyl diabetik, kterým ve skutečnosti není. Potřebuje jen docházet do ordinace. Michael si proto objedná od dealera Pugnac - lék, který vyrovná hladinu cukru v krvi, což si před nástupem zjistil. Když se Sára nedívá, vrátí se k odtokové mřížce. U kousku kartonu, jímž minule odtok přehradil, se teď pohupuje jeho papírová labuť.
Epizoda 1 - Pilot
Lincoln říká, že by Michael ostatním vězňům neměl říkat, že jsou bratři. Michael Lincolnovi připomíná, že má plán útěku. Firma, ve které pracoval mu dala příležitost nejen vidět plány, ale vzít si je s sebou sem do vězení. Poté si rozhalí košili a Lincoln tak může spatřit vytetovaný obraz, detailně zpracovanou síť tunelů, trubek, a šachet, jež je má přivést na svobodu.
Epizoda 1 - Pilot

Fotky

20. října 2007 v 14:23 | Bajuska |  Útěk z vězení
¨
Obrázek “http://galerie.prison-break.cz/albums/Promo%20S2/normal_wentworth.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.

Herci

20. října 2007 v 14:13 | Bajuskaa |  Útěk z vězení

Wentworth Miller

michael
JMÉNO: Michael Scofield
VĚZEŇSKÉ ČÍSLO: 94941
UMÍSTĚNÍ: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 40
ZLOČIN: Ozbrojená loupež
ROZSUDEK: pět let
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: pět let
ZPŮSOBILOST PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Dva roky, šest měsíců
Postava:
Michaelovo Scofieldovo dosavadní vzdělání je v rozporu s tím , proč by se takový muž dopustil zločinu, který spáchal. Začal studovat s čistým rejstříkem v Morgan Parku High school, a později promoval na Magnu Cum Laude s B.S., obor stavebnictví. Než ho zatkli, tak byl Michael zaměstnaný jako stavební inženýr v prestižní firmě Middletonu, Maxwell a Schaumlocated v Chicagu. Vězeň Michael Scofield, s čistým trestním rejstříkem, byl odsouzený za ozbrojenou loupež v bance, odkud se pokoušel ukrást půl milionu dolarů. U soudu Scofield požádal, aby si trest mohl odpykat ve vězení , které je nejblíže k jeho domovu v Chicagu.
Další poznámky:
Chovanec trpí cukrovkou a tento vězeň má povolené návštěvy s Veronicou Donovan, jeho právním zástupcem. Vězeň je ohodnocený stupněm D a není mu povolena práce ve vězeňských prostorách.
Herec:
WENTWORTH MILLER (Michael Scofield v Prison Break) Už v roli citlivého a introvertního Davida v minisérii "Dinotopia" měl Miller chuť stát se hvězdou. Tento akční film plný zvláštních efektů pochází z produkce Roberta Halmi a je o světě, ve kterém žijí lidé spolu s dinosaury v kouzelné civilizaci. Miller hrál také ve filmu Lidská skvrna spolu s Antonym Hopkinsem a Nicole Kidman. Hopkins a Miller se také dělili o hlavní roli ve filmu o drsném životě univerzitního ligového profesora, který skrývá svou opravdovou rasovou národnost ("Coleman Silk"), Miller hrál mladého Silka a Hopkins starého. I když žije v Brooklynu, narodil se v Chipping Norton v Anglii. Studoval na Princeton Univerzitě a se slavnou školní kapelou Princeton Tigertones cestoval po světě. Po promoci odjel do L.A. zabývat se zábavním průmyslem. Zanedlouho se mu pohyb před kamerou stal nevyhnutelným. Během pár let se objevil v seriálu Buffy, přemožitelka upírů a ve filmu "Popular". Také hrál v upířím filmu "Underworld".

Dominik Purcell

lincoln
JMÉNO: Lincoln Burrows
VĚZEŇSKÉ ČÍSLO: 19138
UMÍSTĚNÍ: Blok cel smrti, buňka 18
ZLOČIN: Vražda prvního stupně, s přitěžujícími okolnostmi vystřílení zásobníku
ROZSUDEK: Smrt popravou
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: Jeden měsíc
ZPŮSOBILÝ PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Chovanec není způsobilé pro podmíněné propuštění
Postava:
Lincoln už od mládí směřoval do Fox River. Poté, co opustil Morgan Park High School v 10. třídě, se několikrát dostal do problémů se zákonem. Mezi jeho dřívější tresty patří: dva měsíce pro krádež, tři měsíce pro škodu na majetku, šest měsíců za ublížení na zdraví, šest měsíců pro držení drog, deset měsíců za ublížení na zdraví. Burrows se cítil nevinný, ale ve všech případech souvisejících se smrtí Terrence Steadmana, bratra viceprezidenta USA, byl usvědčený. 12. března byly Lincolnovy konečné žádosti na odvolání se odepřeny a datum popravy bylo naplánováno na 11. květen.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy s Michaelem Scofieldem - jeho bratr, Timem Gileshisem - právní zástupce, LJ Burrowsem - jeho syn, Lisou Rix - synova matka, a Sue Parsons - reportérka The Headline Press. Tento vězeň je ohodnocený stupněm C a je schválen pro práci ve vězeňském průmyslu. Burrows je ve věznici známý jako "Linc the Sink." ("Linc odpad")
Herec:
Dominic Purcell se proslavil ve filmech jako "Blade: Trinity", kde hrál protivníka Wesleyho Snipese, a ve filmu" Divoká posedlost " jako protivník Giny Gershon. Purcell vyrůstal v Austrálii, kde navštěvoval prestižní Australiana Theatre pro mladé lidi. Po začátku svého studia navštěvoval západní australskou akademii hereckých umění spolu s herci, jako jsou Hugh Jackman a Francis O'Connor. Po promoci přijal hlavní roli v australském televizním dramatu "Raw FM". Brzy potom hrál Purcell ve filmu "Mission Impossible 2" s Tomem Cruisem v hlavní roli. Mezi jeho další významné filmy patří "Equilibrium" a "The Visitors".

Rockmond Dunbar

c-note
JMÉNO: Benjamin Miles Franklin
VĚZENSKÉ ČÍSLO: 89416
UMÍSTĚNÍ: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 48
ZLOČIN: Držení kradeného zboží
ROZSUDEK: Osm let
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDEKU: Sedm let, dva měsíce
ZPŮSOBILOST PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Tři roky, dva měsíce
Postava:
Neschopný najít práci a peníze na zaplacení nájmu pro svou manželku a dceru, Franklin se to rozhodl získat kriminální cestou. Policie ho zatkla při řízení nakláďáku plného kradeného zboží. Za vzpírání se při zatýkání a neochotu prozradit identitu svých pracovníků ho přemístili do nápravného zařízení Fox River. Franklin má také vojenský záznam, který je tajný a nepřístupný veřejnosti.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy přítele Dariuse Morgana. Chovanec je ohodnocený stupněm C a je mu schválena práce ve vězeňské kuchyni.

Peter Stormare

abruzzi
JMÉNO: John Abruzzi
VEZEŇSKÉ ČÍSLO: 81004
UMÍSTĚNÍ: Blok s nízkou ostrahou, křídlo A, cela 96
ZLOČIN: Dvojnásobná vražda a napomáhání na dvou vraždách
ROZSUDEK: 120 let
ČAS ZBÝVAJÍCÍ DO KONCE ROZSUDKU: 117 let, 6 měsíců
ZPŮSOBILOST PRO PODMÍNĚNÉ PROPUŠTĚNÍ: Chovanec není zpùsobilý pro podmíněné propuštění
Postava:
Bývalý šéf Chicagské mafie, John Abruzzi, je pravděpodobně ten nejneoblíbenější vězeň ve Fox River. Další vězni, dokonce i vrazi, jsou podrobeni Abruzzimu, který mimojiné organizuje také práce ve věznici. Zatímco bachaři prosazují svá pravidla, nebudeme daleko od pravdy, když řekneme, že Abruzzi řídí vězení. Abruzzi byl usvědčený ze dvou vražd a alespoň další dvě pomáhal organizovat. Později se přihlásil očitý svědek Otto Fibonacci, který přesvědčil porotu o Abruzzi činu, a tak byl odsouzen k doživotnímu vězení. Jak se ale Abruzzi ocitl ve vězení, tak dělal vše pro to, aby zničil Fibonacciho, který ale mezitím nastoupil do programu pro ochranu svědkù. John už začínal šílet z toho, že Fibonacci je stále na živu a nikdo ho nemůže najít.
Další poznámky:
Vězeň má povolené návštěvy Philipa Falzoneho - "obchodní partner"; Anthonyho Smallhouse - další "obchodní partner"; Sylvie Abruzzi - jeho manželka; Nicole Abruzzi - jeho dcera; Johna Abruzzi Jr. - jeho syn; a Briana Knowltona - obchodní manažer. Vězeň je ohodnocený stupněm C a je mu schválena práce na věznici.
Herec:
PETER STORMARE (John Abruzzi v Prison Break) Je významným divadelním hercem a jedenáct let spolupracoval s Ingmarem Bergmanem v Královském divadle ve Stockholmu (mj. dramata Hamlet, Slečna Julie, Král Lear, Bakchantky, Cesta dlouhého dne do noci). Působil také jako divadelní režisér na jevišti stockholmské scény Dramaten a na jiných světových scénách (mj. Almeida Theatre v Londýně), kde inscenoval své vlastní hry (La Futurista, The Electric Boy a ElPaso) i díla jiných autorù (mj. Shakespearovy hry Hamlet, Sen noci svatojanské, Komedie plná omylů a Strindbergovu Slečnu Julii). Od roku 1992 působí v USA; účinkoval v Actors Studiu v titulní roli v dramatu "Rasputin" a na jevišti The Public Theatre ve hře Liz Egloffové "Labuť" po boku Frances McDormandové. Ve filmu začínal poměrně pozdě, ale v 90. letech se uplatnil i v Hollywoodu. Do mezinárodního povědomí se poprvé výrazně zapsal úlohou mlčenlivého zabijáka Grima, jednoho z dvojice gangsterů (Steve Buscemi), které si najme smolařský obchodník s auty (William H. Macy) k odstranění své manželky (Kristin Rudrudová), v černé kriminální komedii podle skutečné události z Minnesoty "Fargo". Díky své tváři se strnulými rysy a chladně nezúčastněným pohledem očí se stal oblíbeným představitelem podivínů a padouchů různých národností: shakespearovský herec Graham, jeden z nájemníků newyorského obytného domu, v bláznivé černé komedii "Někde ve městě"; německý vůdce nihilistické skupiny Uli v kriminální komedii "Big Lebowski"; ruský kosmonaut Lev Andropov v akční sci-fi "Armageddon". Nedávno jsme ho mohli vidět ve filmu "Kletba Bratří Grimmů", kde hraje nepřítele Matta Damona a Heata Ledgera. Hrál také ve filmu "Constantine" s Keanu Reevesem a "Birth (Zrození)" s Nicole Kidman. Mezi Stormareovy televizní počiny patří "televizní film" "Hitler: Vzestup zla", dále seriál "Watching Ellie" a objevil se také jako speciální host v sitcomech "Joey" a "Seinfeld". Dále jsme ho mohli vidět ve filmu Stevena Spielberga "Minority Report" a "Ztracený svět: Jurský Park". Joel Schumacher ho obsadil do thrilleru "8MM". Měl za manželku americkou herečku Karen Sillasovou.

Robin Tunney

veronicaJMÉNO: Veronica Donovan

Postava:
Navzdory mladistvému delikventovi Lincolnovi Burrowsovi, se kterým chodila na střední škole, se nenechala svést pro "pouliční život Cicera". Byla studentem s výbornými výsledky, a tak dostala plné akademické stipendium na univerzitě v Illinois v Chamapaign, kde maturovala s titulem bakaláře v porávnickém oboru a potom pokračovala ve studiu právníka a udělala si doktorát na Bay Law School. Po promoci na Baylor se přestěhovala zpět do Chicaga, kde mohla uplatnit svoje znalosti majetkového zákona v kanceláři firmy Glazer a Ross. Ačkoli neměla žádnou zkušenost s trestním právem, obhajovala přítele z dětství Michaela Scofielda proti obvinění z ozbrojené loupeže po tom, co odmítal jakoukoli pomoc právníků jmenovaných právním zástupcem.
Herec:
Robin Tunney hrála vedle takových herců, jako je Michael Douglas a Ed Harris, a stala se opravdovým klenotem ve filmovém světě. Díky svému silnému, komediálnímu a někdy též nepředvídatelnému výkonu ze sebe udělala jednu z hollywoodských předních mladých hereček. Tunney hrála ve filmu "Runaway", který měl premiéru v roce 2005 na Tribeca Film Festivalu. Příští rok ji mohou diváci vidět v nezávislém snímku "Open Window", ve kterém hraje oběť sexuálního napadení. V poslední době se objevila v dramatickém thrilleru "Paparazzi", kde hraje manželku filmové hvězdy. Rovněž hrála ve filmech "Shadow of Fear" a "In Control od All Things". Její největší rolí byla role Marcy, mladé ženy s Touretteovým syndromem (pozn. vrozené neurologicko - psychiatrické onemocnění - postihující mozek, negativně ovlivňuje především hybnost člověka a některé prvky chování) v úspěšném filmu "Niagara, Niagara". Na Filmovém festivalu v Benátkách získala ocenění jako nejlepší herečka v roce 1997 a o rok později nominaci za nejlepší ženskou roli v Independent Spirit Award (moc nechápu). 8 12:50:55: Spolu s Michaelem Douglasem a Albertem Brooksem hrála ve filmu "The In-Laws", potom v "The Secret Lives of Dentists", s Timem Blakem Nelsonem v "Cherish", v dobrodužném filmu "Vertical Limit", v "The Craft" a s Christianem Slaterem v "Julian Po".

Marshall Allman

LJ burrowsJMÉNO: LJ Burrows

Postava:
Ještě před několika měsíci byl LJ jen další průměrný kluk z Oak Park v Illinois. Žil v hezkém domě se svou matkou Lisou a nevlastním otcem Adrianem. LJ pomáhal v domácnosti, dostával dobré známky ve škole, zkrátka nedělal žádné problémy. Pak jeho vlastního otce Lincolna Burrowse zavřeli do vězení. Žádost o milost byli odmítnuty a datum popravy bylo stanovené. To LJ ovlivnilo nejvíce. Posledních pár měsíců je z LJ úplně jiná osoba. Vyrcholilo to zatčení za držení marihuany se záměrem prodeje. LJ mnohokrát řekl, že jeho otec na něho nemá žádný vliv, ale soudě podle jeho nedávných činností to není tak úplně pravda.
Další poznámky:
Momentálně je na LJ vydán zatykač za vraždu jeho matky a nevlastního otce.
Herec:
MARSHALL ALLMAN: (LJ Burrows v Prison Break) Marshall Allman začal s hraním v 15 letech, když se objevil v "The History of the Devil" z produkce Fear Theatre Company z Austinu, Texas. Zpočátku se chtěl věnovat kariéře v profesionálním fotbalu, ale když přišel čas vybrat si vysokou školu, rozhodl se pro New York, kde studoval umění, a pro Los Angeles a hraní. Poté, co se přestěhoval do Hollywoodu, dostal role ve filmech "Hostage" a "Little Black Block". Objevil se v televizních show "The Praktice", "Without a Trace" a MALCOLM IN THE MIDDLE. Allan miluje malířství, kreslení a hudbu, umí hrát na kytaru a na klavír a snaží se psát své vlastní scénáře.

Wayne Callies

SarahJMÉNO: Dr. Sara Tancredi

Postava:
Motto doktorky Sary Tancredi zní: "Přijmětě změnu, jestliže chcete vidět svět." Již když byla malá tak věděla, že jednou bude doktorkou. Vyrůstala na předměstí Chicaga a vždy doufala, že bude pracovat v nemocnici nebo bude soukromou doktorkou. Tyto sny se ale změnily během prvního ročníku na Northwestern University, když se Sara představila profesorům prací o Mahatma Gandhi. Její názor na svět se ihned změnil. Sen doktorky se jí brzy rozplynul, a tak se si uvědomila, že musí jít na dráhu více humanitární. Ironicky, Gandhiho názory nenásilného přesvědčování, přesvědčily i Saru, která se rozhodla pracovat v prostředí plném násilí a zločinu, ve věznici Fox River. Jako jedna z mála doktorů ve Fox River, jestliže je některý z vězňů raněn, tak právě ona je odpovědná za to, zda rozhodne, že potřebuje neodkladný chirurgický zákrok. A tak zatímco její práce je místy až hrdinská (vyhrála mnoho cen za humanitární pomoc), je také docela nebezpečná. Každý den, se setkává se zločinci a vrahy, kteří se v následujících letech ještě dlouho nesetkají se žádnou ženou. Ačkoli se Sara dvakrát nerozmýšlí nad riziky, které na ni čekají každý den, tak pro jejího otce je to dávka každodenního stresu. Její otec, Frank Tancredi je "Hlavou spravedlnosti", guvernérem státu Illinois. A právě práce Sáry a rozdílné politické názory velmi ochladili jejich vztah v posledních letech.
Herec:
SARAH WAYNE CALLIES: Sarah vyrostla v Honolulu jako dcera dvou univerzitních profesorů. Po studiu na Dartmouth Univerzitě v roce 1999 začala navštěvovat Denver's National Theatre Conservatory, protože milovala hraní. Obdržela titul mistr svobodných umění. Po skončení školy se přestěhovala do New Yorku, kde získala svoji první roli po boku Oliver Platt (nějaký herec nebo herečka asi) ve filmu "Queens Supreme". Dále hrála ve filmech "Law & Order: SVU", "Dragnet", "Numb3rs" a jako Jane v seriálu "Tarzan". V poslední době dokončila práci na dvou celovečerních filmech - "The Celestine Prophecy" (podle románu Jamesa Redfielda) a "Whisper", ve kterém si zahrál i Josh Holloway, jenž je známý ze seriálu LOST.

The way i are

6. října 2007 v 11:07 | bajuskaa |  Timbaland
THE WAY I ARE
(Voice in Background)
State of Emergency
Yeah yeah
Yeah yeah
Remember the time baby (echos)
Yeah yeah

I ain´t got no money
I ain´t got no car to take you on a date
I can´t even buy you flowers
But together we can be the perfect soulmates
Talk to me girl
[Bridge - Keri Hilson]
(Oh) Baby, it´s alright now, you ain´t gotta flaunt for me
If we go and touch, you can still touch my love, it´s free
We can work without the perks just you and me
Thug it out ´til we get it right

[Chorus] - Keri Hilson & (D.O.E)
Baby if you strip, you can get a tip
´Cause I like you just the way you are
(I´m about to strip and I need it quick
Can you handle me the way I are?)
I don´t need the G´s or the car keys
Boy I like you just the way you are
Let me see ya strip, you can get a tip
´Cause I like, I like, I like...

[Verse 2 - Timbaland]
I ain´t got no Visa
I ain´t got no Red American Express
We can´t go nowhere exotic
It don´t matter ´cause I´m the one that loves you best
Talk to me girl

[Bridge 2 - Keri Hilson]
(Oh), baby, it´s alright now, you ain´t gotta flaunt for me
If we go and touch, you can still touch my love, it´s free
We can work without the perks just you and me
Thug it out ´til we get it right

[Chorus] - Keri Hilson & (D.O.E)
Baby if you strip, you can get a tip
´Cause I like you just the way you are
(I´m about to strip and I need it quick
Can you handle me the way I are?)
I don´t need the G´s or the car keys
Boy I like you just the way you are
Let me see ya strip, you can get a tip
´Cause I like you just the way you are

[Verse 3 - D.O.E.]
Yeah, baby girl, I don´t got a huge ol´ house I rent a room in a house
Listen baby girl, I ain´t got a motorboat but I can float ya boat
So listen baby girl, once you get a dose of D.O.E. you gon´ want some mo´
So listen baby girl, when I make it I want you there, want you there, want you there, yeah

Fotttky

6. října 2007 v 11:02 | Bajuska |  Timbaland
http://mog.com/pictures/wikipedia/401017/Timbaland.jpg

https://www.i-legalne.cz/public/f2/6b/1910952_37341_timbaland.jpg

http://img2.timeinc.net/ew/dynamic/imgs/061207/163917__timbaland_l.jpg

http://www.thisisnottingham.co.uk/shared/contentbinaries/publish/1363631.jpg

http://img.metro.co.uk/i/pix/2007/07/timbalandAP_175x125.jpg

http://www.sawf.org/newsphotos/2/Timbaland_200707291526241710_afp.jpg
MTV.com Exclusive: Timbaland
http://t0.ca/media/photos/3398/77760/2006-mtv-europe-music-awards/timbaland.jpg

http://images.usatoday.com/life/_photos/2007/03/27/timbaland1.jpg

http://sea.blox.pl/resource/timbaland.jpg

http://www.chart-blogger.de/wp-content/uploads/timbaland-1.jpg

http://www.mogansworld.co.uk/img/reviews/timbaland5.jpg

http://cache.daylife.com/imageserve/03KYcLDfYqeFi/340x.jpg

http://www.tranzfusion.com/images/articles/timbaland_RESIZED.jpg

http://kundeweb.aggressive.no/users/mixtapes.no/Nyheter_Timbaland_Small_2.jpg

Životopisek

6. října 2007 v 10:59 | Bajuška |  Timbaland

Timbaland

producent, raper

Datum narození: 10.03.1971 Místo narození: Norfolk, Virginia, USA Znamení: Ryby

Timbaland, vlastním jménem Timothy Z. Mosley. Další z výrazných jmen poslední doby. Tenhle rapující producent má na kontě již několik pořádných záseků. Ve hře se pohybuje od svých 19 let, kdy ho vzal po svoje křídla člen uskupení Jodeci - DeVante Swing.

Timbaland patří mezi ty producenty, kteří se nevěnují pouze hiphopové produkci, ale například i RnB. Během své kariéry už stihl spolupráci s takovými jmény jako jsou Aaliyah, Jay-Z, Ludacris, Nas, Lil Kim, The Game, Missy Elliott, ale také třeba Destiny´s Child, Janet Jackson nebo Pussycat Dolls. Jaká byla jeho cesta mezi top producers?

Timothy Z. Mosley se narodil a také vyrostl v Norfolku, Virginia. Právě tady se seznámil s Missy Elliott a Melvinem Barcliffem, který si o několik let později začal říkat Magoo. Jeho první kroky k produkci vedly přes keyboard od Casia, na kterém vytvářel první zvuky a rozhodně ne špatné. Protože, když si po nějakém čase jeho práce poslechla Missy, tak ihned vytušila jeho talent a unikátní smysl pro rytmus. Na nic se nečeká a hned se zahajuje spolupráce Missy + tenkrát ještě Dj Timmy Tim (později Timbaland). Po několika kolaboracích se Missy, Dj Timmy Tim a Melvin Barcliff stěhují do Suffernu, NY.

Věci se začínají dávat rychle do pohybu, a když se Missy upisuje spolu s její grupou Sista na DeVanteho label s názvem Swing Mob, táhne s sebou i Mosleyho a Barcliffa. Mosleyho si bere pod křídla DeVante. Dj Timmy Tim je minulost. DeVante říká: "Timbaland". Spolu se Sista, Magooem, Ginuwinem, vokálovou skupinou Playa a dívčí grupou Sugah vytváří uskupení Da Bassment, které jak jinak spadá pod Swing Mob. Timbaland se stará o produkci a během roku 1995 se producentsky podílí na albu Jodeci s názvem The Show, The After-Party, The Hotel, dále na debutovém albu Sista, které ale nikdy nespatřílo světlo světa a společně s Mr. Dalvinem produkuje track True O.G., který se objevil na o.s.t. k filmu Dangerous Minds. V této době se také Timbaland seznamuje s Pharellem Williamsem a společně s Magooem pracují na několika málo projektech, z nichž asi největší ohlas měl track s názvem Big White Spaceship.

Konec roku 1995 znamená zpřetrhání vazeb mezi Da Bassment a DeVantem, potažmo Swing Mobem a většina členů DB se vydává vlastní cestou. Timbaland přičichuje k remixům a několik jich vytváří z missynejch tracků. Nutno říct, že bez větších výrazných úspěchů a první důležitý producentský kredit si připisuje v roce 1996, když dělá remix tracku Steelo, který má na svědomí trojice slečen Irish, Kameelah a Lemisha neboli skupina 702.

Vůbec rok 1996 znamená pro Timbalanda velký krok kupředu. Dostává se povědomí šiřšího spektra lidí a to hlavně tím, že kompletně produkuje debutové album Ginuwine - Ginuwine…The Bachelor, které sklízí úspěch a světu naznačuje Timbalandův potenciál. Jehož si všimla i Aaliyah, která ho kontaktovala aby pomohl hudebně podložit její druhé album One In A Million. Zároveň oslovila i Missy, která měla za úkol album otextovat. Na tomto druhém album Aaliyah se objevují podobné netradiční prvky jako na album Ginuwina. Nejen Aaliyah, ale i Missy a Timbaland sklízí velké ovace a jejich hvězda stoupá strmě vzhůru. Na konci 90-tých let se stává duo Missy/Timbaland jedním z nejúspěšnějších songwriting/production teamů.

Na konci 20. století je jeho zvuk slyšet na mnoha LPs od jmen jako jsou Nas, Destiny´s Child, Jay-Z, Nicole Wray a samozřejmě od jeho "spolupachatelů" Missy Elliott (Supa Dupa Fly, Da Real World), Playa (Cheers 2 U) a Ginuwine (100% Ginuwine). Pro všechny tyto umělce Timbaland produkuje velkou většinu tracků, někdy i celá alba. Také zakládá label Beat Club Records, jehož prvním releasem byla prvotina Bubby Sparxxxe Dark Days, Bright Nights vydaná v září roku 2001. Distribuci tohoto labelu měl na starost label Interscope Records, jehož se později Beat Club stal součástí. Do toho všeho vydává spolu s Magooem debutové album Welcome To Our World, které Timb vybavil nejen hudebně ale i rapově. V roce 1998 si pak sám stoupá za mic a vydavá své sólové album s názvem Tim´s Bio: Life From Da Bassment.

Timbalandův zvuk prošel dlouhým vývojem. Když pracoval na singlu "Pony" (Ginuwine…The Bachelor), zhruba po dvou letech působení u Swing Mob, jeho zvuk byl charakteristický přechody rytmů podobných sambě nebo junglu. Používá prvky, které jsou typické pro bass music doprovázený základními bubnovými prkvy, které vytváří často podobu krátkého ale velmi silného zvuku, což v této době nebylo pro hip hop a RnB vůbec typické. Krátké smyčky markatně kontrastují s dlouhými, které doprovází citelné zesílení. Jako doprovod jeho zvláštních rytmů používal vokálové efekty a různé druhy píštal, pískání, atd… Timbalandovi také nahrává do karet, že je nejen producent, ale i rapper. Mnoho umělců si ho nemůže vynachválit, právě pro jeho umění představit si rap do ještě třeba zdaleka ne hotového instra. Jak je o Timbalanda čím dál větší zájem, zlepšuje se i jeho práce. Pohybuje se jak v hip hop tak v RnB, kombinuje prvky z jednoho tracku do druhého a začíná používat i zřídka se objevující asijské, konkrétně hlavně indické prvky hudby.

V dalších letech navazuje Timbaland na předchozí úspěchy spoluprací se jmény Ludacris, Jay-Z, Petey Pablo, podílí se na remixovém albu Limp Bizkit z roku 2001 New Old Songs, pomáhá Aaliyah s jejím třetím albem Aaliyah, konkrétně s trackem We Need A Resolution, který vychází i jako singl. Ale ani duo Timbaland & Magoo nespí na vavřínech a vydávají druhou desku Indecent Proposal, která byla plánovaná na listopad 2000. Tři měsíce před jeho plánovaným releasem umírá Aaliyah při leteckém neštěstí. Timbalanda tato událost hluboce zasáhla. Deska nakonec vychází se zpožděním v roce 2001. V dalších letech si drží vysokou laťku a vyrábí hity pro Lil Kim, Pastora Troye, LL Cool J, Xzibita, Tweeta, Gamea, Mika Jonese, Jennifer Lopez a další…. Společně se Scottem Storchem produkuju debut sólo album Justina Timberlaka s názvem Justified. Rok 2003, Timbaland & Magoo vydávají třetí album - Under Construction, Part II a Timb podruhé zakládá svůj label tentokrát s názvem Mosley Music Group, který opět spadá pod Interscope Records.

V současnosti Timb boduje po celém světě s produkcí nového alba Nelly Furtado, na kterém si odbyl v tracku Promiscuous i rapovou sloku a také s trackem SexyBack z nového alba Justina Timberlaka. Timbaland řekl, že pracuje na novém albu Jay-Z(iho) a dokonce, odhalil spolupráci s Chrisem Martinem, což je leader skupiny Coldplay, která svou tvorbou rozhodně patří úplně jinam než k nám na web. Taky se šušká, že Timb připravuje nový kolaborace s Nelly Furtado, Ludacrisem, Missy Elliott, ale třeba i s Björk. Timbaland je zkrátka chameleón, kterému není žádný hudební styl cizí.